Vymyslím a vyrobím Vám originální výrobky dle Vašich představ. Poptávky můžete směřovat sem:

Radek Micopulos

konstruktér

e-mail:  info@antsinpants.cz

tel.:  732 864 037

 

Radek Micopulos (*12.5.1987 Dvůr Králové nad Labem)

 

Konstruktér hlavolamů, designér a znalec hlavolamu Ježek v kleci.

 

Život
Radek Micopulos vystudoval Střední průmyslovou školu Trutnov v oborech nástrojař a podnikání (2002-2007). Od roku 2010 do roku 2015 pracoval ve dvou strojírenských firmách, kde získal mnoho dalších zkušeností se strojírenskou výrobou.

Od roku 2005 oživuje Ježka v kleci i jeho zapomenuté varianty, jako např. Ježivala v kleci. V roce 2012 vynalezl nový typ Ježka GEN, s nímž získal cenu Hlavolam roku. Je autorem Ježků s ložisky Bearing, AXIS a Ježka ORIGINAL, který je doposud nejvěrohodnější podobou tohoto známého hlavolamu. Autor stále rozšiřuje historii hlavolamu a vypátral také samotného předchůdce našeho Ježka z USA z 19. století.

Radek Micopulos navrhuje tradiční i moderní ježky v kleci, které dále rozvíjejí princip i design tohoto hlavolamu. Od roku 2018 navrhuje další nevšední hlavolamy jako např. HEXAHOG. Ten kombinuje dva typy hlavolamů. Klec HEXA s principem vyjímatelného hlavolamu a klec HEXXA - trojrozměrné skládací puzzle. Dalším je Ježek v kleci EPIC, který má velmi netradičně “otevřený” tvar tří rozšiřujících se spirál a ježka s kuličkou kapkovitého tvaru. V roce 2020 vymyslel hlavolam NEMO - více úkolový hlavolam, který vyžaduje k dalšímu postupu i využití internetu a hledání skrytých indicií.

Ve sbírce má přibližně 180 kusů různých Ježků v kleci.

Od začátku roku 2017 budoval s kreslířem Rychlých šípů Milanem Teslevičem muzeum Jaroslava Foglara na hradě Ledeč nad Sázavou. Nachází se zde sbírka Ježků v kleci v originální vitríně, kterou zkonstruoval a vyrobil a je s nadsázkou i největším kdy vyrobeným Ježkem v kleci. Je vysoká 2,4 m, má podstavu šestihranu o šířce 70 cm a světlo uvnitř tvoří samotného ježka s ostny.

V roce 2021 vyrobil Ježka v kleci dle nové ilustrace hlavolamu ze Stínadelské trilogie. Ve spolupráci s malířem Jiřím Grusem zhmotnil tento model přesně dle jeho kreseb. Historicky se jedná o první spolupráci současného ilustrátora a novodobého designéra tohoto hlavolamu.

Pro České předsednictví v EU pro rok 2022 navrhl Ježka v kleci v barvách české trikolóry s heraldickým znázorněním Českého lva a s nápisem Czech republic. V minulosti už zrealizoval výrobu různě upravených Ježků v kleci. Například zelenobílý model pro automobilku ŠKODA AUTO, svítivě žluté kuličky (jako tenisový míček) v bílé kleci pro finále FedCup (2014) a DavisCup (2015).

V roce 2022 navázal Radek Micopulos zahraniční spolupráci s James Stanley (GB) a Douglas Menzies (NZ). Tito tvůrci vytvořili princip a Radek Micopulos jejich hlavolamům dodal či vylepšil design.

Na konci roku 2022 vznikl nový hlavolam Ježek v kleci MYSTIC inspirovaný nejstarším známým Ježkem v kleci z 19. století. Tento Ježek ukrývá v rozšroubovatelné kuličce jedinečné tajemství, jak ve skutečnosti tento legendární hlavolam vzniknul.

 

Zahraniční spolupráce

Od roku 2022 navázal Radek Micopulos spolupráci i se zahraničními autory. Jedním je James Stanley z Velké Británie a dalším Douglas Menzies z Nového Zélandu s nímž vytvořil hlavolamy zvané Demonticon. www.demonticon.com

 

Modely hlavolamů

2009 – Ježek v kleci KLASIK
2010 – JEŽIVAL v kleci '66
2012 – Ježek v kleci BEARING
2012 – Ježek v kleci GEN
2013 – Ježek v kleci ORIGINAL
2015 – JEŽIVAL v kleci
2016 – Ježek v kleci AXIS
2016 – Ježek v kleci CLASSIC
2017 – Ježek v kleci RETRO
2018 – Hlavolam HEXAHOG
2019 – Ježek v kleci EPIC
2019 – Ježek v kleci FANTOM
2020 – Hlavolam NEMO
2021 – Ježek v kleci GEN IN BLACK
2021 - Ježek v kleci ANTIQ
2021 - Ježek v kleci RIVAL
2021 - Ježek v kleci NOVEL

2022 - Ježek v kleci PATRIOT - České předsednictví v EU 2022
2022 - Hlavolam AMULET - zahraniční spolupráce s James Stanley (GB)
2022 - Hlavolam ZIGGY - zahraniční spolupráce s Douglas Menzies (NZ)
2022 - Ježek v kleci MYSTIC

2023 – Ježek v kleci IDEAL
2023 – Hlavolam STELLA – zahraniční spolupráce s Douglas Menzies (NZ)
2023 – Hlavolam ZAK – zahraniční spolupráce s Douglas Menzies (NZ)
2023 – Ježek v kleci CLASSIC rozšroubovatelný
2024 – Hlavolam SCARLETT – zahraniční spolupráce s Douglas Menzies (NZ)


Další varianty

Kromě základních modelů vzniklo také mnoho dalších materiálových variant – různobarevně eloxovaný nebo komaxitovaný dural, ocel, nerez a mosaz.


Výtvarná tvorba

Radek Micopulos se zabývá také designem a výtvarnou tvorbou pamětních předmětů. Od roku 2018 vytváří neoficiální poštovní známky v symbolických hodnotách jako 1 Ginkgo, 3 - Bratrstvo kočičí pracky, 5 - Rychlé šípy. Ztvárnil také historicky první erb Stínadel v podobě raženého kovového štítku. Erb kolorovaný do černých siluet křivolakých uliček a žlutých symbolů Stínadel - překřížených žlutých špendlíků a žlutého květu. S tímto motivem byla vydána i pamětní medaile z "nového stříbra".

 

Zakázková výroba

 

Návrhem a výrobou speciálních zakázek se Radek Micopulos zabývá již od roku 2017. Jedná se hlavně o atypické vitríny pro muzeum Jaroslava Foglara a jiné předměty. www.antsinpants.cz


Články a rozhovory autora

přehled zde

zdroj: wikipedia.org

 

Partneři

 

JEŽCIVKLECI.cz

Stránka byla založena v roce 2005 a jejím hlavním cílem je objasnit více než stoletou historii hlavolamu Ježek v kleci a dále seznamovat i s novinkami na trhu. Naleznete na ní přehled všech známých typů Ježka v kleci, návody, inzerci, ankety, sbírky, články a další informace.

 

© Copyright WEB.rademic.cz  Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.